her kommer flere bilder fra vårleiren :
vi hadde en flott tur – var borte i over 5 timer 🙂
her kommer flere bilder fra vårleiren :
vi hadde en flott tur – var borte i over 5 timer 🙂
flinke pizzabakere fredag kveld 🙂
formiddagskos
gymkana
Ane, Stine og Lisa Marie med Curry
Bursdagsbarnet Margrethe og Sanne med Taja
staselige Ernst Rasken er Currys pappa. Han er en av sveriges beste travponnier -og det var vel derfor Curry egentlig skulle bli traver.
men Curry liknet nok mer på sin mamma både i sinn & skinn …
Jamaica som er Currys mamma er en utrolig snill, tålmodig og rolig ponni som også er veldig flink i sprang. Hun eies av ei jente i Sverige.
Hit til Tajet kom Curry (sammen med Marta) i 2007 . Hun var da kun sittet på ,men ikke innridd selv om hun var 6 år. I begynnelsen var hun litt steilete og urolig, men det gikk seg fort til. og nå er hun en av våre aller greieste nybegynnerponnier som også kan endel og er fin å ri for de mer øvede.
Curry er en veldig søt personlighet. Hun er veldig glad i barn og kommer best overens med rolige mennesker.
I flokken gjør hun lite nummer av seg , det er aldri noe bråk med henne. Hun går mest sammen med de andre russene .
Curry har hatt 2 føll – Hajdi (e. Norman) og Alva (e. Assar) -begge har fått hennes godlynte lynne.
Her fortsetter bloggene om hestene våre og denne gangen er det SINDY sin tur.
Sindy het den gangen Melba (en av de få hestene jeg har byttet navn på) og var importert fra Sverige. Hun har ikke papirer , men vi trur hun er født i 1989 . Sindy ble kjøpt som privathest til Stine (som var 2 år). Hun var veldig tynn og stusselig når hun kom -og faktisk ganske sprek og vill. Husker godt første stevnet Stine skulle ri henne (fremdeles i 2000) -Sindy sto og steilet oppetter veggen og var ganske gal. men hun roet seg fort og ble etterhvert en fin barneponni.
Sindy liker seg best på tur – det har hun alltid gjort. Ridebane er noe ordentlig tull synes hun. Så derfor er det nærmest umulig å ri henne flere sammenhengende runder på banen -uansett hvor god du er til å ri 😉 Sindy har nemlig en utpreget personlighet og en vilje av stål! Når hun går med leier er hun grei på banen (selv om hun ser an leieren litt..) , så hun brukes fremdeles mye på nybegynnerkursene her.
På tur er hun morsom å ri – rask og villig. Holder fint følge med de mye større hestene.
Sindy i kjent stil -på vei inn av seg selv…. Hun liker seg godt på utegang MEN sier klart fra at hun skal inn iblant også. Og da bare går hun inn!
Sindy blir sjelden brukt på rideleiren lengre, så hver sommer nyter hun en god og lang sommerferie i Holleias dype skoger.
Sindy & Sandy
For en del år siden hadde jeg en shetlandsponni som liknet Sindy. Det var ganske morsomt for når jeg så annonsen på denne hoppa så tenkte jeg “å en tvilling til Sindy -det må jeg bare ha!”) Jeg kjøpte henne og da hun kom hit viste det seg at hun het Sindy (riktignok med C ,men likevel..)! Siden jeg ikke kunne ha 2 sindyer ble den nye døpt om til Sindy. Sindy og Sandy hadde mye moro sammen. Sandy passet ikke så godt her, så hun ble senere solgt videre.
mens gamlemor Sindy -ja hun skal få være her på tajet til hun er mett av dage.
Nå har vi 35 påmeldte til sommerens leir. Fremdeles er det ledige plasser på alle ukene (kun 1-2 på uke 1)
Dere som er påmeldt skal nå ha fått bekreftelse og vil innen kort tid (uke 1 i løp av helga) motta giro på depositum.
Denne blir sendt på mail – husk å betale innen fristen!
Innen kort tid kommer det 2 nye hester til Tajet. Disse er 6 og 10 år og skal begge gå på rideleir både i sommer og på vårleiren (forsinket påskeleir). Alltid spennende med nye hester ! Kanskje kommer det enda fler før sommeren.
Hestene som er borte på for kommer igjen i mai og juni. Lillemann og Timon kommer ikke tilbake, forverten er så fornøyd med de at de ville kjøpe dem..
Det kommer en oversikt over rideleirhester 2012 i en blogg om ikke så lenge.
Info til dere som har meldt dere på leir kommer for det meste til å legges ut her. men også på rideleirsiden www.tajet-rideleir.piczo.com , så følg med!
velkommen til forsinket PÅSKELEIR på Tajet.
Fra fredag 27.april kl 18.00 – lør kl 18.00 er det for ALLE
Fra fredag ? mandag 30.april er kun for øvet- 2/viderekom.
kort-weekenden koster kr 1000,- langweekend kr 1800,-
Dette er noe av det vi skal gjøre : ri på tur og bane, gymkana, hoppe hindre, ha kosekveld med baking av mini-pizzaer, grille pølser på bål + skatte-jakt og mye annet moro!
påmelding snarest på tlf/sms 97598087 eller [email protected]
bindende påmelding.
ANDRE TING SOM SKJER PÅ TAJET I VÅR :
– sprangkurs
– tur med terrenghopping
– treningsstevne
– dugnad
Gromgutten vår PENNY-HESTEN Annar har fått ny eier. Den heldige ?Emma var og hilste på han i påsken. Han reiser til sitt nye hjem i månedskiftet april/mai.
Første mandagen i påskeferien satte vi av en dag til å rydde litt i stallen og ute,
stelle hester, pusse litt saltøy og ri på tur.
En fin dag med flinke jenter 🙂
Karin med Beauty, Stine med Abbe og Eline med Oliver
Mari & Oddny
fortsetter bloggene om skolehestene her – denne gangen er det Oddny sin tur.
Oddny som 1-åring på Gotland
Hun er godkjent travponni både i Sverige og Norge.
Oddny er også diplomhoppe med 42 poeng på utstilling.
Her på Tajet har Oddny blitt brukt i rideskolen. Hun er en blid og søt hest som er godt likt av de fleste.
Hun har fått 1 føll med Assar ( Hellvi ) og venter nytt føll nå sommeren 2012.